TERRAZZO earrings for CAPPALI Show gallery

TERRAZZO earrings for CAPPALI Jewellery design

year 2020
Buy

Cappali

The Cappali jewellery collection is characterized by perfect aesthetic elements and a timeless design, radiating simplicity formed by the ideal combination of lightness and elegance. It features a number of precise details that you will admire at every glance. The diversity of this collection allows for a large selection from different shapes and colours, opening the possibilities for you 
to express your personality in your own original way. The jewellery is made of high-quality surgical steel and terrazzo, a unique material which creates a very elegant and at the same time unusual impression.
 
CZ
Kolekce šperků Cappali se vyznačuje dokonalými estetickými prvky a nadčasovým designem, vyzařující jednoduchost, která 
v sobě snoubí lehkost a eleganci. Obsahuje množství precizních detailů, které budete při každém pohledu obdivovat. Rozmanitost této kolekce umožňuje velký výběr tvarů a barev, prostřednictvím níž můžete vyjádřit originálním způsobem svou osobnost. Šperky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní chirurgické oceli a unikátního materiálu terrazzo, díky kterému působí velice elegantním a zároveň nevšedním dojmem.
 
BUY: WWW.CAPPALI.COM
© 2021 STUDIO VACEK
Grafický návrh KošnarDesign & realizace CZECHGROUP.cz